Wel Jong zoekt jongerenondersteuner

28-01-2022

ENG

Hey you!

Our team is expanding! We are extremely excited to add a young and vibrant personality to the Wel Jong staff. Are you looking for your first job in the youth / LGBTQ + work field? And would you like to discuss the vacancy in English? Contact sander.cornelis@weljong.be 

Wel Jong zoekt: Jongerenondersteuner 

(alle genderidentiteiten) deeltijds (50%),
bepaalde duur (Tem 31 december 2022)

Ons team breidt in 2022 uit! We zijn enorm enthousiast om een nieuwe spring-in’t-veld toe te voegen aan het stafteam van Wel Jong. Ben jij op zoek naar je eerste job in het jeugd/LGBTQ+ werkveld? Lees dan zeker verder.

Jouw takenpakket

Als jongerenondersteuner onderhoud je het goede contact met LGBTQ+ jongeren en verenigingen in Vlaanderen en Brussel. Je ondersteunt hen met coaching, vorming en bent hun aanspreekpunt binnen Wel Jong. Samen met je collega ondersteuner reik je zelf uit naar LGBTQ+ jongeren maar sta je ook paraat bij vragen. Je luistert naar hun noden en werkt zo een gepaste ondersteuning, vorming of activiteit uit. Je hebt bijzondere aandacht voor de diversiteit onder de LGBTQ+ jongeren en zorgt dat iedere jongere een veilige plaats kan hebben in onze jongerenwerking.

Tijdens de zomer ben jij dé kampgoeroe die de leiding van onze zomerkampen bijstaat met raad, daad en veel enthousiasme. Zoals je hoort heb je best de nodige organisatie en project skills op zak, overgoten met een saus van creativiteit, activisme en diversiteit!

Verwacht profiel: 

Je hebt:

 • Je hebt een sterke voeling met projectmatig werken of het jeugdwerk
 • Je hebt (levens) ervaring met diversiteitsthema’s als anti-discriminatie, anti-racisme, LGBTQ+ activisme
 • Je hebt voeling met de LGBTQ+ jongerencultuur
 • Maar bovenal bevat je enorm veel motivatie om hierin te groeien

Je kan:

 • Je kan outreachend werken en zichtbaarheid geven aan de noden van LGBTQ+ jongeren die nog vaak onzichtbaar zijn binnen onze vereniging en brede LGBTQ+ beweging 
 • Je kan vlot communiceren met jongeren via verschillende kanalen en dit op een verbindende en oordeelvrije manier
 • Je stelt je professioneel op als jeugdwerker/sociaal werker
 • Je bent een jonge spring-in’t-veld
Wel Jong biedt:
 • Deeltijdse tewerkstelling (19 uur) van 1 maart 2022 t.e.m 31 december 2022
 • Verloning naar functie volgens de officiële barema's van de socio-culturele sector (PC 329.01), B1c Extra vakantiedagen, maaltijdcheques en fietsvergoeding
 • Een fijne, open werksfeer bij een jonge, dynamische en sterk groeiende landelijke jeugdorganisatie
 • Een grote zelfstandigheid bij het uitvoeren van je taak
 • De beste collega’s en vrijwilligers die jij je kan voorstellen

Praktisch:

Je standplaats is het landelijk secretariaat van Wel Jong, Kammerstraat 22 in Gent, met mogelijkheden tot thuiswerk. Avond- en weekendwerk zijn voorzien en worden gecompenseerd

Interesse?

Mail je kandidatuur (motivatiebrief, C.V. en opdrachten) uiterlijk 13/02 naar onze algemeen coördinator sander.cornelis@weljong.be
Onvolledige sollicitaties of sollicitaties per post worden niet aanvaard. Sollicitaties na de deadline worden niet aanvaard. Je ontvangt binnen 48 uur na je sollicitatie een bevestigingsmail van Sander dat je sollicitatie goed ontvangen werd. Indien je deze niet ontvangt, neem dan contact op met Sander. 

Vragen? 

Heb je vragen bij deze vacature of het verloop van de sollicitatie, neem dan contact op met Sander. 

Verder verloop 
 • 13/02  deadline indienen kandidaturen en opdracht
 • 15/02 resultaat selectie voor volgende ronde
 • 17/02  Selectiegesprekken
 • Indiensttreding 1 maart 2022
Opdracht

1. Het zomerkamp

 • Tijdens de zomer word je opgebeld door een van de vrijwilligers van het zomerkamp. Ze hebben al een geweldige tijd gehad maar botsen op een probleem. Het zomerkamp is een plaats waar veiligheid en respect voor elkaar garant staat. Iedere LGBTQ+ jongere kan hier zichzelf zijn en experimenteren met hun identiteit en expressie.
 • Jammer genoeg wordt het kamp geconfronteerd met transfobie vanuit een van de deelnemers. De deelnemer maakt ongepaste opmerkingen en erkent de genderidentiteit van de trans deelnemers niet. De leiding heeft al enkele keren een gesprek met hem gevoerd maar hij blijft erbij dat hij vrijheid heeft om zijn eigen mening te hebben. Dit zorgt voor een onveilige en nare sfeer op het kamp.
 • Als ondersteuner komen ze bij jou ten rade. Hoe ga jij met de leiding aan de slag om de veiligheid terug te doen keren?

2. Ondersteuning

 • Een jongere die graag eens naar een van onze activiteiten komt reikt via mail naar je uit. Je hebt enkel een naam en telefoonnummer. Verder weet je nog niets over deze jongere. De jongere is nog niet geout in de thuisomgeving en geeft aan dat die thuis en bij vrienden niet terecht kan. Daarom wilt die op een discrete manier eens een activiteit beleven. De jongere vraagt of onze activiteiten een veilige plaats kunnen bieden aan iemand zoals hen. 
 • Hoe ga jij met deze jongere aan de slag om te bekijken hoe en of deze jongere terecht kan op onze activiteiten? 

We zijn heel erg benieuwd naar je eigen visie en ideeën. Wat voelt voor jou juist aan? 

Beschrijf op maximum 1 A4 hoe jij dit gaat aanpakken.

Wel Jong biedt gelijke kansen aan alle sollicitanten, ongeacht genderidentiteit, leeftijd, origine of al dan niet beperking. Kandidaten worden geselecteerd op basis van hun kwaliteiten en vaardigheden.